Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie w 2024 roku

Zlot Morsów w Mielnie

Co roku w Mielnie odbywa się niezwykła impreza, która gromadzi miłośników kąpieli w zimnej wodzie. Wydarzenie przyciąga uczestników z całej Polski i Europy. Międzynarodowy Zlot Morsów, który ma bogatą historię i tradycję. Na przestrzeni lat, uczestnicy zlotu wielokrotnie ustanawiali nowe rekordy Guinnessa w liczbie osób zanurzających się jednocześnie w lodowatym Bałtyku. Zlot ma nawet swój oficjalny hymn, który rozbrzmiewa na mieleńskiej plaży. Impreza cieszy się tak dużą popularnością, że w zimie Mielno tętni życiem niczym w sezonie letnim. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o Międzynarodowym Zlocie Morsów w Mielnie w 2024 roku. Dowiesz się, kiedy się odbędzie, jak się zarejestrować, gdzie się zapisać i jaka jest historia mieleńskiego Zlotu Morsów!


Kiedy odbędzie się Zlot Morsów w Mielnie w 2024 roku?

Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie odbędzie się w dniach od 8 do 11 lutego 2024 roku. Mieleński zlot odbędzie się tradycyjnie w drugi weekend lutego. Wydarzenie rozpocznie się w czwartek, potrwa cztery dni i zakończy się w niedzielę. Zlot morsów 2024 w Mielnie będzie już 21. edycją wydarzenia, które odbywa się na mieleńskiej plaży nieprzerwanie od 2004 roku. Oragnizatorzy zapowiadaja mnóstwo niespodzianek dla uczestników.

Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie

Jaki jest program Zlotu Morsów w Mielnie w 2024 roku?

Program Zlotu Morsów w 2024 roku przewiduje mnóstwo atrakcji dla miłośników kąpieli w zimnej wodzie. Poza wspólną kąpielą w Bałtyku oraz marszem morsów organizatorzy zapowiadają m.in. zjazd tyrolką do morza, Bieg Morsa, Morsmageddon by Runmageddon oraz konkursy. Podczas zlotu powstanie Morsowe Miasteczko Valerjana Romanovskiego, odbędzie się cyrkowe widowisko ognia i wody, Ślub w Cyrkowym Pałacu oraz zlotowa gra miejska „Ale Cyrk”. Nie zabraknie również okazji do skorzystania ze SPA pod chmurką i zanurzenia się w balii lub jacuzzi. Tradycyjny Bal Morsa (w 2024 roku – Cyrkowca) uświetnią koncerty, podczas których na scenie pojawi się Nowator oraz Drugi Tydzień Zespół. Imprezę na parkiecie poprowadzi DJ Mikee.

Przeczytaj także:  WOŚP Mielno 2024 ❤️, czyli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Mielnie

Ile kosztuje uczestnictwo w Zlocie Morsów w 2024 roku?

Cennik XXI MZM jest zróżnicowany i dostosowany do indywidualnych potrzeb uczestników. Niedzielna kąpiel to koszt 40 złotych, z kolei za uczestnictwo w całym zlocie bez balu trzeba zapłacić 100 złotych. Koszt uczestnictwa w całym zlocie łącznie z balem wynosi 250 złotych. Najdroższy pakiet (450 złotych)obejmuje cały zlot i bal oraz udział w I Międzynarodowych Mistrzostwach w Morsowaniu V. Romanowskiego – Polska 2024. Aby wziąć udział w Morsmageddonie wystarczy dopłacić 20 złotych do swojego pakietu. Dzieci do lat 13 mogą uczestniczyć w wydarzeniu bezpłatnie. Dostępne są również gadżety pamiątkowe w cenie 55 złotych za komplet.

Jaka jest historia Zlotu Morsów w Mielnie?

Historia Międzynarodowego Zlotu Morsów w Mielnie sięga 2004 roku. To wówczas, podczas zimowego spaceru plażą, lokalny dziennikarz zauważył grupę osób kąpiących się w morzu. Podczas wspólnej rozmowy stwierdzili, że warto zorganizować zlot miłośników morsowania, a idealnym miejscem będzie popularny, nadmorski kurort koło Koszalina. W pierwszej edycji imprezy udział wzieło nieco ponad 100 osób. Szybko zaczęła ona jednak zyskiwać na popularności, a o Zlocie Morsów w Mielnie dziś słyszano nawet w najdalszych zakątkach świata. Warto wspomnieć, że w 2005 roku po raz pierwszy wspólnie odśpiewano hymn Bałtyckie Morsy. Podczas zlotów kilkukrotnie pobijano rekordy Guinnessa w liczbie osób kąpiących się w zimnym morzu jednocześnie.

Zobacz, jak morsy bawiły się na zlocie w 2023 roku


Sprawdź, jak wygląda Mielno zimą


Więcej ciekawych informacji i zapowiedzi najlepszych imprez znajdziesz w dziale wydarzenia w Mielnie.

Jak podoba Ci się ten artykuł?

Kliknij, aby ocenić!

Średnia ocena 4 / 5. Liczba ocen: 4

Jeszcze nikt nie ocenił tego artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warto przeczytać