Port rybacki w Mielnie-Unieściu

Przystań rybacka w Mielnie-Unieściu

W Unieściu znajduje się jeden z najpopularniejszych portów rybackich w tej części wybrzeża. Na plaży można podziwiać kolorowe kutry rybackie, a w wiosce rybackiej zjeść świeżo wędzoną rybę. A wędzarni i smażalni jest na terenie wioski rybackiej kilkanaście. Chętnie zaopatrują się w nim właściciele pobliskich restauracji, a także okoliczni mieszkańcy. Co warto wiedzieć o przystani rybackiej w Unieściu? Gdzie jest zlokalizowany port rybacki? Czy jest czynny również poza sezonem letnim? Sprawdzamy!

Gdzie jest zlokalizowana przystań rybacka w Mielnie?

Przystań rybacka w Mielnie jest zlokalizowana w Unieściu, czyli we wschodniej dzielnicy nadmorskiego kurortu. Port mieści się przy ulicy Rybackiej, która krzyżuje się z ulicą Wydmową biegnącą wzdłuż plaży w kierunku deptaka w Unieściu (ul. Morska). W pobliżu znajduje się wiele miejsc parkingowych, jednak warto wiedzieć, że w sezonie najbliższy parking jest płatny (płatna strefa parkingowa).

Do przystani można dotrzeć piechotą, spacerując plażą lub też licznymi uliczkami biegnącymi wzdłuż wybrzeża. Odległość, jaka dzieli centrum Mielna i przystań rybacką w Unieściu to zaledwie około 2 kilometrów. Warto obrać port jako cel podczas dłuższego spaceru. Tym bardziej że spacerując w Mielna, można zobaczyć po drodze wiele innych atrakcji np. pomnik lotników na promenadzie.


Czy przystań rybacka w Mielnie jest czynna również poza sezonem?

Tak, przystań rybacka w Mielnie jest czynna również poza sezonem letnim. Kutry na plaży można zobaczyć przez cały rok, a większość smażalni i wędzarni działa przez 365 dni w roku. To doskonała okazja do skosztowania świeżej ryby dla turystów, którzy odwiedzają Mielno poza letnią porą. Wraz z rozwojem kurortu, z roku na rok rośnie liczba turystów chcących zobaczyć Bałtyk zimą. Będąc w okolicach poza sezonem, warto rozważyć zakup wędzonej ryby pakowanej próżniowo.

Przystań rybacka w Unieściu zimą
Port rybacki Unieście czynny przez cały rok

Czy w porcie w Unieściu można kupić świeżą rybę?

Tak! W porcie w Unieściu/Mielnie można kupić rybę prosto z kutra. Na wielu stoiskach są dostępne ryby wszelkiego rodzaju. Rybacy oferują zarówno świeże, nieprzetworzone ryby, jak i wędzone na miejscu. W przystani działają ponadto smażalnie, w których można zakupić smażoną rybę z frytkami. W przystani w towar zaopatruje się wielu lokalnych właścicieli restauracji, a poza turystami, odwiedzają ją chętnie również mieszkańcy pobliskiego Koszalina.

Świeże wędzone ryby w przystani rybackiej w Unieściu (Mielnie)
Świeże ryby prosto z kutra w Mielnie-Unieściu
Przystań rybacka w Mielnie zimą
Ryby z kutra w Mielnie

Jakie ryby można kupić w porcie rybackim w Unieściu?

W przystani rybackiej w Unieściu można kupić wiele gatunków ryb. Dużą popularnością cieszą się m.in. halibuty, dorsze, śledzie, węgorze, a także łososie. W punktach handlowych można kupić także produkt takie jak swojski paprykarz, czy też sałatka rybka. Poza surowymi oraz wędzonymi rybami, w smażalniach są serwowane smażone ryby w popularnych zestawach z frytkami.

Smażalnia ryb w Unieściu czynna przez cały rok
Kutry w przystani rybackiej w Unieściu zimą na plaży
Kutry rybackie na plaży zimą

Zajrzyj do działu atrakcje w Mielnie, jeśli jesteś w regionie i szukasz inspiracji podróżniczych. To właśnie tam przedstawiamy m.in. parki w Mielnie, Jezioro Jamno, deptak, promenadę, ścieżki rowerowe oraz charakteryzujemy mieleńską plażę. Dowiesz się również, jakie pomniki znajdują się w Mielnie. Dzięki temu swój urlop wykorzystasz optymalnie i nie przegapisz żadnej ciekawej atrakcji turystycznej!

Przeczytaj także:  Ścieżki rowerowe w Mielnie i Unieściu

Jak podoba Ci się ten artykuł?

Kliknij, aby ocenić!

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba ocen: 16

Jeszcze nikt nie ocenił tego artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warto przeczytać