Deptak w Mielnie

Deptak w Mielnie

Deptak w Mielnie ma długość około 450 metrów i przebiega wzdłuż ulicy Kościuszki. W znacznej części zamknięty dla ruchu samochodowego, łączy główną ulicę w Mielnie, ulicę Chrobrego z plażą. Tuż przed zejściem na plażę znajduje się charakterystyczny pomnik Morsa, będący symbolem miłośników kąpieli w zimnym Bałtyku odwiedzających licznie Mielno zimą. Przy mieleńskim deptaku znajduje się mnóstwo restauracji, smażalni ryb, kawiarni i lodziarni. Sezonowo czynnych jest wiele atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Otwierane są salony gier, rozstawiane dmuchane zamki, a także często organizowane są różnego rodzaju wystawy.

Gdzie znajduje się główny deptak w Mielnie?

Główny deptak w Mielnie znajduje się w samym centrum nadmorskiego kurortu i przebiega wzdłuż ulicy Kościuszki. Łączy on główną ulicę Mielna, czyli ulicę Chrobrego z Promenadą Przyjaźni i głównym zejściem na plażę. Wjeżdżając do Mielna od strony Koszalina, deptak znajduje się po lewej stronie naprzeciwko sklepu Biedronka. W sezonie (jak i często poza nim) nie trudno go nie zauważyć. W szczycie sezonu przez mieleński deptak przewijają się tysiące turystów, a zatłoczony jest również m.in. podczas cyklicznie organizowanej imprezy, jaką jest Zlot Morsów w Mielnie.


Co można robić na deptaku w Mielnie?

W sezonie letnim deptak tętni życiem, a wiele z atrakcji znajdujących się na nim cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Poniżej przedstawiam kilka rzeczy, które można robić na deptaku w Mielnie w sezonie letnim.

Zakupy i sklepy z pamiątkami z Mielna

Na deptaku w Mielnie znajduje się wiele sklepów z pamiątkami, ubraniami i innymi artykułami. Można tam znaleźć między innymi koszulki z nadrukiem, kubki, maskotki i inne pamiątki związane z Mielnem. Poza tym, na deptaku znajdują się również sklepy z odzieżą, butiki z biżuterią i sklepy spożywcze (m.in. całodobowa Biedronka przy skrzyżowaniu ul. Kościuszki z Chrobrego).

Restauracje, kawiarnie, smażalnie, lodziarnie, czyli jedzenie i picie

Deptak w Mielnie to miejsce, w którym można znaleźć wiele restauracji, kawiarni i barów. W sezonie letnim wiele z nich ma otwarte ogródki, gdzie można delektować się pysznym jedzeniem i napojam. Restauracje oferują różnorodne menu, w tym lokalne dania rybne, pizzę, dania mięsne, kebaby, sałatki i wiele innych. Na deptaku można też zjeść gofra, lody, czy też napić się piwa.

Przeczytaj także:  Europark Krasnal w Sarbinowie

Rozrywka

Deptak w Mielnie to również miejsce, gdzie można znaleźć wiele atrakcji rozrywkowych. W sezonie letnim często organizowane są występy uliczne. Można tam również skorzystać z karuzeli, wesołych miasteczek, salonów gier oraz innych atrakcji dla dzieci.

Spacer po mieleńskim deptaku

Wiele osób wybiera się na mieleński deptak, aby pospacerować. Często właśnie tędy przebiega część trasy spacerowej, która dalej może prowadzić Promenadą Przyjaźni lub też przebiegać wzdłuż jeziora Jamno. W niewielkiej odległości (za sklepem PoloMarket) znajduje się ponadto Park Nadmorski.

Chcesz wiedzieć, co ciekawego można robić w Mielnie? Zajrzyj do działu atrakcje w Mielnie na łamach portalu MielnoCity.pl!

Jak podoba Ci się ten artykuł?

Kliknij, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 2

Jeszcze nikt nie ocenił tego artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warto przeczytać