Promenada Przyjaźni w Mielnie

Promenada przyjaźni w Mielnie

Promenada Przyjaźni w Mielnie ma długość około 1,7 kilometra i łączy centrum miasteczka z dzielnicą Unieście. Promenada przebiegająca wzdłuż plaży rozpoczyna swój bieg tuż przy pomniku Morsa na głównym deptaku, a kończy w niewielkiej odległości od przystani rybackiej w Unieściu. Około 900-metrowy odcinek promenady stanowi wybetonowany chodnik, przebiegający tuż za wydmami. Najatrakcyjniejszą część stanowi z pewnością pomost zbudowany na plaży kilka lat temu. To właśnie z tej części promenady można liczyć na najlepszy widok na zachód słońca.

Gdzie znajduje się Promenada Przyjaźni w Mielnie?

Jak już wspomnięliśmy na wstępnie naszego artykułu, początek Promenady Przyjaźni znajduje się tuż obok głównego zejścia na plażę z mieleńskiego deptaka. Na całym odcinku przebiega wzdłuż plaży lub nad też nad plażą (odcinek bliżej Unieścia). Swój bieg promenada kończy w okolicach Ośroda Wypoczynkowego Bałtyk. Dalej jednak można dotrzeć aż do portu rybackiego w Unieściu ścieżką biegnącą za wydmami wzdłuż sosnowego lasu lub też decydując się na spacer plażą. Niewiele dalej znajduje się centrum Unieścia.


Dlaczego warto wybrać się na Promenadę Przyjaźni w Mielnie?

Spacerowanie nadmorską promenadą w Mielnie to niezapomniane doświadczenie dla każdego, kto pragnie poczuć piękno polskiego wybrzeża i w pełni się zrelaksować. To idealne miejsce dla osób, które cenią sobie piękne widoki i chcą spędzić czas na świeżym powietrzu. Spacerując promenadą w Mielnie, można podziwiać nie tylko piękne krajobrazy i szeroką, piaszczystą plażę, ale również malownicze lasy sosnowe. Wiele osób wybiera się ponadto na mieleńską promenadę, aby skorzystać z różnych form aktywności fizycznej, takich jak joga, aerobik, czy nordic walking. Promenada jest idealnym miejscem dla biegaczy, którzy chcą pobiegać przy wspaniałym widoku na morze. To również bardzo dobre miejsce dla rodzin, par oraz osób szukających relaksu i wypoczynku na świeżym powietrzu.

Przeczytaj także:  Pomnik Jelenia w Mielnie

Co można zobaczyć na Promenadzie Przyjaźni w Mielnie?

Na Promenadzie Przyjaźni w Mielnie można zobaczyć m.in.:

  1. Pomnik Lotników Polskich – to pomnik poświęcony lotnikom poległym w obronie Polski we wrześniu 1939 roku.
  2. Piękny krajobraz – na promenadzie znajdują się liczne ławki, skąd można podziwiać piękny krajobraz i widok na morze.
  3. Plaże – Promenada Przyjaźni prowadzi wzdłuż pięknych plaż, które są główną atrakcją turystyczną Mielna.
  4. Restauracje i kawiarnie – wzdłuż promenady (na jej części bliżej deptaka) znajduje się kilka lokali gastronomicznych i sklepów, które zapewniają turystom wygodę i dostęp do potrzebnych usług.

Zajrzyj do działu atrakcje w Mielnie, aby sprawdzić, co ciekawego można jeszcze robić w popularnym, nadmorskim kurorcie. Zachęcamy ponadto do odwiedzenia portalu KoszalinCity.pl na którym przedstawione są atrakcje w Koszalinie.

Jak podoba Ci się ten artykuł?

Kliknij, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 3

Jeszcze nikt nie ocenił tego artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warto przeczytać