Jezioro Jamno w Mielnie – co warto wiedzieć?

Jezioro Jamno

Wypoczynek nad jeziorem Jamno to doskonała alternatywa dla plażowania nad Bałtykiem. W Mielnie na szczęście można pogodzić doskonale te dwie rzeczy, spędzając czas i nad morzem, i nad jeziorem. Piękna natura, spokojna atmosfera oraz mnóstwo atrakcji to tylko niektóre z zalet jednego z największych zbiorników wodnych w tej części wybrzeża. Bez względu na to, czy lubisz leniuchować na plaży, czy aktywnie spędzać czas, wypoczynek nad jeziorem na pewno przypadnie Ci do gustu! Dziś poznajemy największe jezioro koło Mielna! Co warto wiedzieć o jeziorze Jamno? Jakie atrakcje czekają nad jeziorem Jamno? Sprawdzamy!

Gdzie jest położone jezioro Jamno?

Jezioro Jamno jest położone w województwie zachodniopomorskim, na południowy zachód od miasta Koszalin. Leży na granicy Pojezierza Koszalińskiego i Wysoczyzny Polanowskiej. Jezioro Jamno jest popularnym miejscem wypoczynkowym, szczególnie dla mieszkańców Koszalina i okolic. Chętnie, z możliwości jakie oferuje, korzystają turyści licznie odwiedzający Mielno, Unieście, Łazy i okolice w sezonie wakacyjnym. Znaczna część Mielna jest położona pomiędzy Bałtykiem a jeziorem Jamno, co nadaje niepowtarzalnego uroku tej części wybrzeża.


Co warto wiedzieć o jeziorze Jamno?

Jezioro Jamno jest drugim co do wielkości jeziorem w województwie zachodniopomorskim o powierzchni około 22,3 km². Jego długość wynosi około 10 km, a szerokość maksymalnie około 2 km. Maksymalna głębokość jeziora to 12,6 m. Wokół jeziora znajduje się wiele miejscowości turystycznych, takich jak Mielno, czy Łazy, które oferują liczne atrakcje turystyczne. Woda w jeziorze Jamno jest czysta i ma dobre parametry jakościowe, co czyni go doskonałym miejscem do wypoczynku i kąpieli. W jeziorze występują liczne gatunki ryb, co przyciąga również wędkarzy.

Jakie atrakcje czekają na turystów nad jeziorem Jamno?

Jezioro Jamno co roku przyciąga m.in. wędkarzy oraz miłośników sportów wodnych. W przystaniach znajdujących się po tej stronie jeziora można wypożyczyć łódki i rowery wodne, a nawet odbyć szkolenie, które pozwala na uzyskanie licencji sternika motorowodnego. Wzdłuż zbiornika wodnego przebiega ścieżka rowerowo-piesza, a także znajdują się trzy place zabaw oraz plenerowe siłownie. Co więcej, wielu turystów decyduje się na nocleg w pływających domkach na jeziorze Jamno.

Przeczytaj także:  Pomnik kotwicy w Unieściu

Warto wspomnieć o statku kursującym po jeziorze Jamno przewożących pasażerów na trasie Mielno-Koszalin. Katamaran Julek pływa w sezonie wakacyjnym i jest doskonałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Wysiadając po drugiej stronie jeziora na przystani w Jamnie, można dalej dotrzeć do centrum Koszalina autobusem MZK. Będąc w Koszalinie, warto zobaczyć tamtejsze atrakcje turystyczne z których słynie miasto.

Jakie ryby żyją w jeziorze Jamno?

W jeziorze Jamno występuje wiele gatunków ryb, zarówno słodkowodnych, jak i słonawowodnych. Są to m.in.: szczupak, sandacz, okoń, leszcz, płoć, karaś, krąp, lin, a także troć i węgorz. W jeziorze można spotkać również kilka gatunków ryb, które są rzadkością w innych jeziorach, takich jak kiełb, ciernik czy sielawa. Ze względu na bogactwo ryb, jezioro Jamno jest popularnym miejscem wędkarskim.

Jeśli szukasz informacji na temat atrakcji w Mielnie, to jesteś we właściwym miejscu! Na naszej stronie prezentujemy największe atrakcje tego nadmorskiego kurortu, który znajduje się w pobliżu Koszalina. Dowiesz się, jak wygląda główna ulica handlowa – deptak, gdzie znajdziesz place zabaw dla dzieci oraz jakie są ciekawe trasy rowerowe. Informujemy akże gdzie możesz zobaczyć bunkry i pomniki olbrzymich szyszek, czy warto wybrać się do portu rubackiego w Unieściu, a nawet gdzie znajdziesz łódź rybacką, która stoi wśród drzew w lesie.

Jak podoba Ci się ten artykuł?

Kliknij, aby ocenić!

Średnia ocena 3.5 / 5. Liczba ocen: 6

Jeszcze nikt nie ocenił tego artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warto przeczytać