Plaża w Mielnie – jaka jest? Dlaczego warto się wybrać?

Plaża w Mielnie

Nie sposób pominąć plażę, wymieniając największe atrakcje nadmorskiego kurortu. Czas na plaży spędzają chętnie osoby w każdym wieku, zarówno dorośli, jmłodzież, jak i dzieci. Tym bardziej, że plażować można na różne sposoby. Niektórzy preferują leżakowanie i opalanie się w słońcu, którego podczas sezonu w Mielnie nie brakuje. Inni chętnie zażywają kąpieli w morzu czy też spędzają czas aktywnie. Sprawdź, jaka jest plaża w Mielnie! Co ciekawego można robić na plaży? Czy wiesz, że w Mielnie jest również plaża dla naturystów? Zapraszamy do lektury naszego artykułu!

Jaka jest plaża w Mielnie?

Plaża w Mielnie jest długa i zróżnicowana. W sezonie wypełnia się turystami niemal na całej długości, choć są i takie miejca, które w sezonie pozostają mniej zatłoczone. Zobacz, jak wyglada plaża w Mielnie na poszczególnych odcinkach i wybierz tą, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Główna plaża przy deptaku mieleńskim

Plaża przy głównym deptaku w Mielnie jest wąska, a wydmy są zabezpieczone betonowymi elementami, które ograniczają podmywanie terenu przez morskie fale. W ostatnim czasie została nieco powiększona, dlatego miejsce na niej znajdzie więcej osób, niż w poprzednich sezonach.

Plaża przy bunkrach

Z kolei plaża przy bunkrach w zachodniej części Mielna jest szeroka, otoczona wydmami i lasami. Aby do niej dojść, należy pokonać kilkaset metrów, dlatego jest znacznie mniej zatłoczona w sezonie, niż ta znajdująca się w pobliżu mieleńskiego deptaka.

Plaża w Unieściu

Wygodnie, i w mniejszym tłoku, można wypocząć latem także na plaży we wschodniej dzielnicy Mielna – w Unieściu. Ta dzielnica jest znacznie mniej imprezowa, niż centrum Mielna, dlatego wypoczynek w Unieściu znacznie częściej wybierają rodziny z dziećmi. Co więcej, plaża w Unieściu została znacznie poszerzona, a także powstało nowe zejście przy porcie rybackim.

Co ciekawego można robić na mieleńskiej plaży?

Plaża to idealne miejsce na relaks i zabawę. Na plaży można robić wiele różnych rzeczy, w zależności od preferencji i upodobań. Dla fanów sportów wodnych doskonałym wyborem będzie surfing, kitesurfing, windsurfing czy żeglarstwo. Osoby lubiące aktywność fizyczną mogą pobiegać po plaży, zagrać w piłkę nożną, siatkówkę plażową czy frisbee. Plaża to również doskonałe miejsce na wędrówki przybrzeżne, czy jazdę rowerem.

Przeczytaj także:  Grodzisko słowiańskie w Mielnie

Dla miłośników relaksu i lenistwa na plaży, idealnym wyborem będzie leżenie na kocyku lub leżaku, czytanie książki, słuchanie muzyki, a nawet medytacja. Co więcej, nie zawiodą się również miłośnicy wędkarstwa, których w sezonie można spotkać na plaży w Mielnie w okolicach kanału łączącego jezioro Jamno z Morzem Bałtyckim. Bez względu na to, jakie są Twoje preferencje, plaża oferuje wiele możliwości spędzenia czasu na świeżym powietrzu i w pięknym otoczeniu przyrody.

Warto wiedzieć, że plaża w Mielnie żyje w sezonie przez całą dobę. To właśnie tutaj przenoszą się imprezy, kiedy kluby są zamykane nad ranem. Często można tutaj także spotkać poszukiwaczy z wykrywaczem metali, którzy przeczesując plażę polują na różnego rodzaju skarby.

Co robić na plaży z dziećmi?

Plaża to doskonałe miejsce na rodzinny wypoczynek i zabawę z dziećmi. Oto kilka pomysłów na aktywności, które można robić z dziećmi na plaży:

  1. Budowanie zamków i figur z piasku – to klasyczna zabawa na plaży, która zawsze sprawia radość dzieciom i dorosłym.
  2. Gra w piłkę lub siatkówkę plażową – to świetny sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu i aktywny wypoczynek.
  3. Szukanie skarbów na plaży – dzieci uwielbiają szukać skarbów, jak muszelki, kamienie, czy kryształki morskie.
  4. Kąpiel w morzu lub wodzie – zabawa w wodzie to jedna z ulubionych form rozrywki dla dzieci na plaży. Dla młodszych dzieci dobrze optymalne jest zabranie ze sobą na plażę małego, dmuchanego basenu i wypełnienie go morską wodą.
  5. Wędkowanie – jeśli dzieci są zainteresowane rybakami i wędkarstwem, to plaża jest doskonałym miejscem do nauki wędkowania.
  6. Sztuka na plaży – dzieci lubią rysować, malować i tworzyć. Na plaży można wykorzystać piasek, muszelki i kamienie, aby stworzyć swoje dzieła sztuki.
  7. Gry zręcznościowe – np. rzucanie frisbee, lotek lub gra w rzutki.
Przeczytaj także:  Statek Julek z Mielna i Unieścia do Koszalina 🚢

Pamiętaj, że zabawa na plaży z dziećmi powinna być bezpieczna i dostosowana do wieku dziecka. Zawsze należy również pamiętać o ochronie przed słońcem i picie dużo wody, aby uniknąć odwodnienia.

Plaża dla nudystów w Mielnie

Warto wspomnieć, że w Mielnie, a właściwie na jego obrzeżach, znajduje się również plaża dla naturystów. Plaża dla nudystów w Mielnie jest zlokalizowana około 7 kilometrów na wschód od głównego zejścia na plażę przy mieleńskim deptaku. Aby do niej dotrzeć, należy kierować się w kierunku Unieścia i miejscowości Łazy. Plaża naturystów znajduje się tuż za kanałem jemneńskim, który łączy jezioro Jamno z Morzem Bałtyckim. Plaża jest wpisana na oficjalną listę prowadzoną przez Federację Naturystów Polskich i można ją znaleźć pod nazwą „Unieście za kanałem”.

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w Mielnie? Dobrze trafiłeś! Na łamach naszego portalu prezentujemy największe atrakcje popularnego, nadmorskiego kurortu położonego w okolicach Koszalina. Dowiesz się m.in. jak wygląda deptak w Mielnie, gdzie są place zabaw, gdzie dojedziesz ścieżkami rowerowymi, a także gdzie wybrać się do parku, aby zobaczyć bunkry, pomniki olbrzymich szyszek oraz… łódź rybacką zacumowaną pośrodku lasu.

Jak podoba Ci się ten artykuł?

Kliknij, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 5

Jeszcze nikt nie ocenił tego artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warto przeczytać