Grodzisko słowiańskie w Mielnie

Grodzisko słowiańskie w Mielnie

Średniowieczne grodzisko słowiańskie w Mielnie znajduje się na obrzeżach Koszalińskiego Parku Nadmorskiego. Odrestaurowany gród jest pozostałością po osadzie Słowian Pomorskich, a jego początki istnienia sięgają prawdopodobne nawet IX wieku. Archeolodzy są zdania, że grodzisko było miejscem, które powstało jako schronienie na wypadek porażki na pierwszej linii frontu lub dodatkowa fortyfikacja. Na miejscu można zobaczyć stożek ziemi (wyspę) otoczoną fosą, na którą prowadzi drewniany most. Co roku w sezonie wakacyjnym przy grodzisku Towarzystwo Żywej Archeologii organizuje inscenizację pozwalające wręcz na podróż w czasie.

Gdzie znajduje się słowiańskie grodzisko w Mielnie?

Grodzisko słowiańskie w Mielnie znajduje się tuż przed jednym z wejść do Koszalińskiego Parku Nadmorskiego. Najprościej do niego dotrzeć od strony ulicy Kościelnej. Jadąc od strony centrum Mielna, Grodzisko znajduje się przy bocznej uliczce na wysokości domu z numerem 14.


Warto wspomnieć, że w okolicy znajdują się również popularne bunkry, drewniana łódź rybacka w lesie, a także olbrzymie pomniki szyszek. Więcej informacji o ciekawych miejscach znajdziesz w dziale atrakcje w Mielnie.

Jak podoba Ci się ten artykuł?

Kliknij, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 1

Jeszcze nikt nie ocenił tego artykułu.

Przeczytaj także:  Promenada Przyjaźni w Mielnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warto przeczytać