Turniej brydża sportowego w Mielnie

Turniej brydża sportowego w Mielnie

Turniej brydża sportowego w Mielnie to wydarzenie, którego z niecierpliwością wyczekują miłośnicy popularnej gry karcianej. Tym bardziej że turniej zostanie zorganizowany w szczytnym celu, a zebrane środki będą przeznaczone na pomoc charytatywną potrzebujących. Na kiedy zaplanowano turniej brydżowy w Mielnie? Gdzie odbędzie się wydarzenie? Sprawdzamy!

Kiedy odbędzie się turniej brydża sportowego w Mielnie?

Turniej brydża sportowego w Mielnie odbędzie się w środę 6 grudnia 2023 roku. Charytatywny Mikołajkowy Otwarty Turniej Par Sportowych brydża sportowego będzie zorganizowany przez miejscowy Klub “Szlemik Mielno”. Miejscem rozgrywek będzie Aula Prezydialna lokalnego Urzędu Miejskiego, którego budynek mieści się przy ulicy Chrobrego 10 w centrum kurortu. Wśród uczestników będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz dzieci z zaprzyjaźnionego ośrodka opiekuńczego.

Uczestnictwo w turnieju jest doskonałą okazją do odwiedzin nadmorskiego kurortu poza sezonem wakacyjnym. Mielno zimą ma równie niepowtarzalny klimat, co latem. Spacer plażą pokrytą śniegiem pomaga odetchnąć świeżym powietrzem oraz „naładować baterię” na długi czas.

Co warto wiedzieć o grze w brydża sportowego?

Brydż sportowy to odmiana brydża, w której dzięki specjalnej organizacji rozgrywek poszczególne rozdania rozgrywane są na wielu stołach przez różnych graczy. Wynik osiągnięty przez jedną parę graczy porównywany jest z wynikami innych par rozgrywających to samo rozdanie z tym samym układem kart. Końcowy wynik rozgrywek ustalany jest na podstawie tego porównania.

Sportowa odmiana brydża wymaga umiejętności taktycznych, logicznego myślenia, strategii i współpracy z partnerem. To jedna z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych gier karcianych na świecie. W Polsce brydż sportowy jest popularyzowany przez Polski Związek Brydża Sportowego (PZBS), jak i lokalny kluby skupiające graczy.

Gra ponadto wymaga od graczy znajomości specjalistycznej terminologii, takiej jak “alert”, “konwencja”, “wyjaśnienie” czy “karta konwencyjna”. W brydżu sportowym stosuje się różne sposoby obliczania wyników, takie jak punkty meczowe, IMP, system Butlera czy VP.

Przeczytaj także:  II Mieleński Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej

Mimo że brydż sportowy nie jest dyscypliną olimpijską, to od 2017 roku jest on jedną z dyscyplin World Mind Sports Games. Brydż sportowy w naszym kraju jest rozgrywany zarówno rekreacyjnie, jak i na poziomie zawodowym, gdzie gracze rywalizują w turniejach o wysokie stawki. W Polsce gra karciana cieszy się dużą popularnością, a polscy brydżyści odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej

Więcej informacji o nadchodzących imprezach znajdziesz w dziale wydarzenia w Mielnie na łamach naszego portalu. Zachęcamy również do odwiedzin portalu KoszalinCity.pl i działu wydarzenia w Koszalinie, gdzie zapowiadane są najciekawsze wydarzenia w pobliskim Koszalinie.

Jak podoba Ci się ten artykuł?

Kliknij, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 1

Jeszcze nikt nie ocenił tego artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warto przeczytać