Urząd Miejski w Mielnie

Urząd Miejski w Mielnie

Urząd Miejski w Mielnie to instytucja samorządu terytorialnego, w której mieszkańcy gminy mogą załatwić wiele ważnych spraw. To właśnie do Urzędu Miejskiego udajemy się, gdy chcemy wyrobić nowy dowód osobisty, złożyć deklarację odnośnie odpadów komunalnych, czy też uzyskać informację na temat podatków od nieruchomości. Gdzie jest zlokalizowany Urząd Miejski w Mielnie? W jakich godzinach jest otwarty dla interesantów? Jakie wydziały znajdują się w mieleńskim Urzędzie Miasta? Sprawdzamy!

Gdzie jest zlokalizowany Urząd Miejski w Mielnie?

Urząd Miejski w Mielnie mieści się przy ulicy Bolesława Chrobrego 10, czyli przy głównej arterii nadmorskiego miasteczka, od strony jeziora Jamno. Wjeżdżając do Mielna od strony Koszalina i mijając po lewej stronie główny deptak, budynek UM Mielno znajduje się po prawej stronie. Punktem rozpoznawczym może być charakterystyczny pomnik jelenie, który stoi przy głównej ulicy.

W jakich godzinach jest czynny Urząd Miejski w Mielnie?

Urząd Miejski w Mielnie jest czynny od poniedziałku do piątku, jednak godziny otwarcia oraz przyjmowania interesantów są różne w zależności od dnia tygodnia. Od poniedziałku do środy UM Mielno jest czynny od 7:15 do 15:15, a interesanci mogą załatwić swoje sprawy w godzinach od 8:00 do 13:00. Z kolei w czwartek urząd jest czynny od 7:15 do 16:15, a urzędnicy są do dyspozycji interesantów od godziny 12:00 do 16:00. Natomiast w piątki UM Mielno jest otwierany o godzinie 8:15, a zamykany o 15:15. Interesanci w ostatnim dniu tygodnia są przyjmowani od godziny 8:30 rano do 13:00 po południu.

Jaki jest numer telefonu do Urzędu Miejskiego w Mielnie?

Numer telefonu do Urzędu Miejskiego w Mielnie to +943459830. Dzwoniąc pod wskazany numer, zostaniemy przełączeniu do odpowiedniego wydziału/referatu. Kontaktując się z urzędem telefonicznie, można uzyskać wiele informacji, bez konieczności osobistej wizyty w jednostce. Do dyspozycji interesantów jest również adres mailowy: um@gmina.mielno.pl oraz skrzynka podawcza ePUAP: /Mielno/skrytka.

Przeczytaj także:  Kantory wymiany walut w Mielnie, czyli gdzie można wymienić waluty?

Jakie wydziały są w Urzędzie Miejskim w Mielnie?

W Urzędzie Miejskim w Mielnie działa wiele wydziałów odpowiedzialnych za kluczowe kwestie funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego. Podział obowiązków poszczególnych urzędników wg działających wydziałów, referatów, czy też samodzielnych stanowisk przedstawia się następująco:

 • Kierownictwo Urzędu (Burmistrz, Zastępca Burmistrza, Sekretarz, Skarbnik Gminy)
 • Referat Gospodarki Przestrzennej i Nieruchomości
 • Referat Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej
 • Referat Organizacyjno-Administracyjny
 • Biuro Rady Miejskiej
 • Referat Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych
 • Referat Inwestycji i Rozwoju
 • Referat Spraw Obywatelskich
 • Samodzielne Stanowisko Komendanta Gminnego Ochrony Przeciwpożarowej
 • Samodzielne stanowisko ds. Kontroli
 • Samodzielne stanowisko – Inspektor ds. Obronnych, Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego, Inspektor danych osobowych IOD
 • Referat Dochodów
 • Referat Wydatków
 • Straż Miejska

W BIP UM Mielno można znaleźć aktualną listę pracowników odpowiedzialnych za poszczególne kwestie oraz strukturę organizacyjną.

Jeśli szukasz informacji na podobne tematy, odwiedź nasz mieleński poradnik. To właśnie tam publikujemy artykuły ułatwiające załatwienie wielu ważnych spraw w Mielnie. 

Jak podoba Ci się ten artykuł?

Kliknij, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba ocen: 0

Jeszcze nikt nie ocenił tego artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warto przeczytać