Kantory wymiany walut w Mielnie, czyli gdzie można wymienić waluty?

Kantor wymiany walut w Mielnie, czyli gdzie można wymienić waluty

Kantor w Mielnie to często poszukiwane miejsce przez turystów przyjeżdżających do kurortu zza granicy. Najczęściej turyści chcą wymienić Euro i Funty brytyjskie, ale zdarzają się i tacy, wymieniający Dolary amerykańskie, czy też Franki szwajcarskie. Warto wiedzieć, że na terenie Mielna działają dwa kantory. Gdzie są zlokalizowane? Sprawdzamy!

Kantor wymiany walut w Mielnie

Adres: ul. Chrobrego 12, Mielno
Godziny otwarcia: działa sezonowo

Kantor wymiany walut w Mielnie znajduje się przy ulicy Chrobrego 12, czyli głównej arterii nadmorskiego miasteczka. Kantor jest zlokalizowany w okolicach Urzędu Miejskiego oraz popularnego pomnika Jelenia. Od głównego deptaka dzieli go odległość zaledwie niespełna 100 metrów. W pobliżu znajduje się również apteka oraz sklep Biedronka. Kantor jest oznaczony szyldem, również w języku niemieckim (“Geldwechsel”) oraz angielskim (“Exchange Office”).

Kantor w placówce Poczty Polskiej w Mielnie

Adres: ul. 1 Maja 5, Mielno
Godziny otwarcia: 8:00 – 20:00 (poniedziałki) oraz 8:30 – 17:00 (od wtorku do piątku)

Kantor w Mielnie znajduje się również na terenie placówki Poczty Polski, zlokalizowanej przy ulicy 1 Maja 5. To uliczka biegnąca równolegle do mieleńskiego deptaka od strony zachodniej. Na końcu swojego biegu krzyżuje się z ulicą Chrobrego w okolicach sklepu PoloMarket oraz Dino. Kantor Poczty Polskiej w Mielnie jest czynny przez cały rok. Tuż przy wejściu do placówki widnieje czerwony szyld z napisem “KANTOR / EXCHANGE / WECHSELSTUBE” dlatego łatwo zauważyć siedzibę placówki.

Od czego zależy kurs waluty?

Kurs wymiany walut zależy od wielu czynników i zmienia się bardzo dynamicznie. Największy wpływ na cenę złotówki mają czynniki makroekonomiczne oraz gospodarcze. Nie bez znaczenia pozostają aktualne wydarzenia na świecie. Pozytywnie na notowania złotówki wobec euro, funta, czy też dolara mogą wpłynąć informacje o obniżeniu stóp procentowych oraz dobrej kondycji polskiej gospodarki. Z kolei negatywne informacje, jak np. działania zbrojne za granicą, mogą zniechęcaj inwestorów do nabywania PLN i osłabiać kurs naszej waluty.

Przeczytaj także:  Kamera na żywo - plaża w Mielnie LIVE

Chcąc sprawdzić aktualny kurs złotówki, warto spojrzeć na wykres. Z kolei, aby ocenić szansę na przyszły wzrost lub spadek notowań, warto przeprowadzić analizę techniczną wykresów. Wówczas na podstawie zdarzeń z przeszłości, można prognozować zmiany kursu w przyszłości.

Więcej informacji o poszukiwanych miejscach na terenie kurortu znajdziesz w dziale mieleński poradnik na łamach naszego portalu o Mielnie. Z kolei jeśli poszukujesz kantorów w Koszalinie, zajrzyj na portal KoszalinCity.pl.

Jak podoba Ci się ten artykuł?

Kliknij, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 4

Jeszcze nikt nie ocenił tego artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warto przeczytać