Szkoła podstawowa w Mielnie

Szkoła Podstawowa w Mielnie

Szkoła podstawowa to miejsce, w którym uczniowie, zaraz po ukończeniu przedszkola, rozpoczynają swoją ścieżkę edukacyjną. Dzieci mieszkające w Mielnie, Unieściu oraz w innych miejscowościach w Gminie Mielno, w znacznej większości uczęszczają do Szkoły Podstawowej w Mielnie. Gdzie jest zlokalizowana Szkoła Podstawowa im. Leonida Teligi w Mielnie? Co warto wiedzieć o lokalnej podstawówce? Sprawdzamy!

Gdzie jest zlokalizowana szkoła podstawowa w Mielnie?

Szkoła Podstawowa im. Leonida Teligi w Mielnie jest zlokalizowana przy ulicy Lechitów 19 w południowo-zachodniej części miasta. Ulica Lechitów w Mielnie jest ulicą wjazdową od strony Koszalina. Szkoła znajduje się po prawej jej stronie, tuż przed pierwszym rondem, gdzie krzyżują się drogi prowadzące do centrum Mielna oraz ulica Kościelna, wylotowa w kierunku Mielenka, Chłopów, czy też Sarbinowa.


Co warto wiedzieć o placówce?

Historia Szkoły Podstawowej im. Leonida Teligi w Mielnie sięga 1946 roku. To wówczas w dniu 1 marca została powołana do życia, a pierwsze lekcje odbywały się przy ulicy Kościelnej. Do ówczesnego budynku przy ulicy Lechitów przeniesiono się ok. 1950 roku. W związku z rozrastaniem się klas wkrótce podjęto decyzję o rozbudowie. Szkoła w obecnym do obecnego kształtu została rozbudowana w 1973 roku, kiedy to dokonano uroczystego otwarcia nowego skrzydła placówki. Z kolei w 1993 roku otworzono nową halę sportową, która była długo wyczekiwana przez wielu mieszkańców Mielna. Od 1996 roku SP Mielno nosi imię Leonida Teligi.

Szukasz informacji na podobny temat? Zajrzyj do mieleńskiego poradnika znajdującego się na łamach naszego portalu. To tam opisujemy m.in. przedszkole w Mielnie oraz lokalny Urząd Miejski.

Jak podoba Ci się ten artykuł?

Kliknij, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba ocen: 0

Jeszcze nikt nie ocenił tego artykułu.

Przeczytaj także:  Policja w Mielnie - komisariat, telefon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warto przeczytać