Powstanie hala sportowa w Sarbinowie

Sala gimnastyczna w Sarbinowie koło Mielna - wizualizacja

Przy Szkole Podstawowej im. Straży Granicznej w Sarbinowie powstanie nowoczesna, samowystarczalna w zakresie zapotrzebowania na energię elektryczną hala sportowa. Dzięki temu dzieci zyskają fantastyczne warunki do uprawiania sportu niezależnie od warunków pogodowych, przez cały rok. Inwestycja ma rozpocząć się w 2024 r., a jej koszt całkowity wyniesie prawie 3,9 mln zł.

W zdrowym ciele zdrowy duch

W dzisiejszych czasach coraz więcej młodych ludzi, a nawet dzieci, ma problemy ze zdrowiem wynikające z niedostatecznej ilości ruchu. Zamiast sportu często wybierany jest smartfon, czy tablet. W Gminie Mielno chcą wyjść temu naprzeciw i stworzyć warunki, które mają zachęcić najmłodszych do zmiany przyzwyczajeń.

Nowa sala sportowa w Sarbinowie nad morzem

– W Gminie Mielno mamy dwie szkoły podstawowe i już w przyszłym roku obie będą miały dostęp do nowoczesnych hal sportowych. Dopiero co skończyliśmy modernizować halę w Mielnie w ramach dużej inwestycji w partnerstwie publiczno-prywatnym, a już zaczynamy przygotowania do budowy całkowicie nowego obiektu w Sarbinowie. To bardzo dobra wiadomość dla naszej społeczności, a szczególnie dla uczniów Szkoły w Sarbinowie, którzy zyskają fantastyczne warunki do rozwijania swoich sportowych pasji – mówi Olga Roszak-Pezała, Burmistrz Mielna.

Inicjatywa godna dofinansowania

Projekt Gminy Mielno okazał się na tyle dobry, że został zakwalifikowany do dofinansowania udzielanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Kwota 2,7 mln zł pochodzić będzie z programu „Program Olimpia – Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich”. Jego celem jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Ma on za zadanie realizację cywilizacyjnej konieczności poprawy dostępu do infrastruktury sportowej, w szczególności dzieciom. Jednocześnie umożliwi to sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych. Dotacja na dofinansowanie realizacji zadania związanego z budową obiektu sportowego w ramach Programu może wynieść nie więcej niż 70% wydatków związanych z realizacją zadania.

Przeczytaj także:  Gmina Mielno rowerową stolicą Pomorza Zachodniego

Jak podoba Ci się ten artykuł?

Kliknij, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 1

Jeszcze nikt nie ocenił tego artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warto przeczytać