WOŚP Mielno 2024 ❤️, czyli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Mielnie

WOŚP 2024 Mielno, czyli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Mielnie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, skrótowo WOŚP, to jedna z najbardziej uznanych fundacji działających w Polsce. Jej akcje stały się nieodłączną częścią zimowego krajobrazu w naszym kraju. Corocznie, na początku roku, ochotnicy organizacji angażują się w zbiórkę środków finansowych na szczytny cel. Imprezy i koncerty związane z akcją przyciągają całe rodziny, zaś Finały WOŚP są regularnie organizowane niemal we wszystkich miastach Polski. Jak wygląda program finały WOŚP w Mielnie w 2024 roku? Sprawdzamy!

Kiedy odbędzie się finał WOŚP w 2024 roku?

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) odbędzie się w dniu 28 stycznia 2024 roku, przypadający na ostatnią niedzielę stycznia. Tego dnia planowane są liczne wydarzenia związane z akcją w całym kraju, włącznie z Mielnem, gdzie również zagra WOŚP. Na ulicach miasta można spodziewać się obecności wielu wolontariuszy z charakterystycznymi skarbonkami w kształcie serca. Warto zauważyć, że zbiórki, takie jak do eSkarbonki, oraz licytacje rozpoczynają się już znacznie wcześniej. Dodajmy, że w 2024 roku środki są zbierane w ramach akcji „Płuca po pandemii„.

Program WOŚP 2024 w Mielnie

Sztab WOŚP w Mielnie przygotował wiele atrakcji, które z pewnością przyciągną nie tylko mieszkańców nadmorskiego miasta, ale i turystów. W niedzielę 28 stycznia o godzinie 9:30 rozpocznie się Mieleński Turniej Piłki Siatkowej. Miejscem rozgrywek będzie hala sportowa Szkoły Podstawowej w Mielnie. W turnieju zorganizowanym przez Uczniowski Klub Sportowy OPTY Mielno & Filip Filus udział weźmie aż 15 drużyn mieszanych.

Na 10:00 przewidziano Turniej Brydża Sportowego w MOPS Mielno, a głównymi organizatorami wydarzenia jest Międzyszkolny Młodzieżowy Klub Brydżowy „Szlemik”. W turnieju brydża limit par wynosi 30, a koszt uczestnictwa 70 zł. Dla uczestników przewidziano poczęstunek, medal oraz pamiątkę. Warto wspomnieć, że podczas turnieju odbędzie się licytacja kilkudziesięciu przedmiotów.

Z kolei o godzinie 12:00 rozpocznie się morsowanie z WOŚP na głównej plaży w Mielnie. Będzie to z pewnością rozgrzewka przez zbliżającym się dużymi krokami mieleńskim Zlotem Morsów.

Przeczytaj także:  Sylwester miejski w Mielnie w 2023 roku 🎆

Ponadto na wszystkich będą czekały licytacje w trakcie wydarzeń, a także food truck ze słodkościami obok pomnika morska na głównym deptaku. MeleTaxxxi będzie oferowało w dniu Finału WOŚP przejażdżki po Mielnie, a wszystkie zebrane datki będą przekazane na Fundację. O 11:00 pod pomnikiem morsa pojawią się ponadto strażacy z OSP Mieleńko, umożliwiając przejażdżkę quadem strażacki. Na ulicach pojawią się również wolontariusze z charakterystycznymi puszkami. Dodajmy, że na Allegro można wziąć udział w aukcjach organizowanych przez mieleński Sztab WOŚP (allegro.pl/uzytkownik/Rseries). Wylicytować można m.in. numizmat z okazji obchodów 50-lecia Gminy Mielno, naszyjnik z bursztynu bałtyckiego oraz tygodniowy pobyt w Karpaczu.

Więcej zapowiedzi wydarzeń znajdziesz w dziale wydarzenia w Mielnie na łamach naszego portalu. Z kolei więcej szczegółów na temat finału WOŚP w Mielnie znajdziesz na stronie wydarzenia na Facebooku.

Jak podoba Ci się ten artykuł?

Kliknij, aby ocenić!

Średnia ocena 3.7 / 5. Liczba ocen: 3

Jeszcze nikt nie ocenił tego artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warto przeczytać